Mgr Paulina Piekarz
wychowawca grupy Maluszków

Ukończyłam studia licencjackie i magisterskie na kierunku Turystyka i rekreacja oraz studia podyplomowe z zakresu Przygotowania pedagogicznego a także edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Dodatkowo swoje kwalifikacje zamierzam podnosić biorąc udział w szkoleniach, kursach czy webinarach.

Rozpoczynając swą pracę jako nauczyciel przedszkola będę dążyć do rozbudzania wyobraźni i ciekawości dzieci a także zachęcać ich do aktywnego poznawania świata.

Mając na uwadze, iż dzieci już od najmłodszych lat nabywają doświadczeń oraz zaspokajają swe zainteresowanie otaczającą rzeczywistością głównie poprzez działanie, zamierzam włączać eksperymenty w edukację, jako jedną z metod pozwalającą na zaspokajanie ciekawości dzieci. Co więcej włącznie eksperymentów wpływa na rozwój wszelakich umiejętności, takich jak: planowanie, poszukiwanie nowych pomysłów, wyciąganie
i określanie wniosków, a także umożliwia rozwiązanie danego problemu różnymi sposobami. Wszystko to pozwala na wszechstronny rozwój dzieci, co jest głównym celem mojej pracy.

Praca z dziećmi to dla mnie ogromne wyzwanie a jednocześnie niezwykła przygoda, która daje mi wiele radości oraz możliwość spojrzenia na świat oczami dzieci.